Reklama na PIReklama na PIRastal

ico rss feedico rss valid
Přidej na Seznam

Hradební pivovar v koutě

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Hradební pivovar v koutě

Hradební pivovar v koutě [p1842]

Na Slunci ve skle se povídalo, že se v Písku konečně chystá pivovárek. Právo várečné se dlouho tomuto jihočeskému městu vyhýbalo, až dne 27. října l.p. 2017 byl po dlouhých 65 letech otevřen Písecký hradební pivovar . Když jsem zadal jeho adresu do navigace, vyběhla hláška "zakázaná zóna". No nic, nějak to najdeme. Je sobota 28. října, 99 let od založení Československé republiky, a my parkujeme poblíž Nerudovy ulice, projdeme zákazem vjezdu na Havlíčkovo náměstí, ze kterého navazuje ulice V Koutě, kde již vidíme budovu zbrusu nového pivovaru.

V Koutě
V Koutě

Vcházíme průchodem, kde po Vaší pravé straně je lokál s výčepem, po straně pravé pak něco jako salónek, kde vzadu nacházíme měděnou dvounádobovou varnu. Ptám se na možnost nahlédnout dále do pivovaru, takzvaně pod pokličku. Bohužel žádný majitel klíčů není po ruce. Dozvídám se tak jen, že spilka se nachází v patře a ležácké tanky zase ve sklepě. No a když přijdu příští týden, zastihnu zde sládka, který už bude vařit.Zatím je na čepu pivo z Jihlavy, ale prý vařené místním sládkem podle písecké receptury. Tudíž mi vychází, že originální písecké pivo bude na čepu někdy po Novém roce.

Varna
Varna

No když už jsem tady, tak samozřejmě rád ochutnám. Na čepu jePísecký ležák (37 Kč) a Vídeňský ležák(39 Kč). Obě piva jsou si dost podobná, Vídeňský je prý na barevné škále ještě na posledním stupínku před pivy polotmavými. Obě piva jsou dobrá, vídeň snad malinko pitelnější - použité slady zjemňují plnost Píseckého. Uvidíme, jak na tom budou piva vařená v Písku. A jaký bude sortiment, zda zůstane u spodně kvašených ležáků, nebo se v Písku pustí i do jiných světových pivních stylů.

Písecký ležák
Písecký ležák

Celý provoz je ještě hodně syrový a má mouchy, které bude třeba vychytat. To podstatné je ovšem v pořádku. Pivo dobré a doufám, že až bude opravdu písecké, tak bude ještě lepší. Jídlo také výborné - prošlo přísnými manželčinými kritérii... Obsluha se otrká, všechna nedodělaná zákoutí dostanou požadovanou podobu. A já věřím, že Písecký hradební pivovar přiroste Písečanům k srdci, rezervace na všech stolech dávají tušit, že o podnik je zájem. A je na provozovateli, aby to nebyla jen prvotní zvědavost.

Jednoho dne se vrátím, a se mnou přijde žízeň.
[Richard Chodora] [Zobrazeno 304x] [30. říjen 2017]
[Minipivovary] [comments: 2] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Sekal

středa, 1. listopad 2017
19:48

Sekal

Tak v Písku už je taky mini a já se ptám: Kdy přijde na řadu Tábor? Nebo Mladá Boleslav?


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Dwarf

úterý, 31. říjen 2017
07:51

Dwarf

Hmm, takže další podvod na lidi...


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]


Islám v ČR nechcemePivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň