Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Starobrno Brno


Pivní.info

Pivovar Starobrno byl dvojnásobně úspěšný v prestižní soutěži České pivo roku 2004. Obsadil se svými produkty druhá místa v kategorii světlé ležáky a světlá výčepní. Vítězem soutěže v kategorii světlé ležáky se v konkurenci 31 přihlášených značek stal Radegast Premium z Pivovaru Radegast, který patří Plzeňskému Prazdroji. Třetí místo obhájil Velkopopovický Kozel Premium z Pivovaru Velkopopovický Kozel. Mezi světlými výčepními pivy zvítězil mezi 26 přihlášenými značkami Janáček Patriot z uherskobrodského Pivovaru Janáček. Na třetí příčce se umístil Velkopopovický Kozel. Výsledky soutěže vyhlásil Český svaz pivovarů a sladoven. U přihlášených vzorků se vyhodnocovalo, která piva nejlépe chutnají. Součástí testování jsou i analytické rozbory. Ty zjišťují například původní koncentraci, obsah alkoholu, barvu a obsah oxidu uhličitého v nápoji. Posuzuje se také pěnivost, hodnota kyselosti pH a další parametry. (Rovnost)


Starobrno míří do světa

[sobota, 20. prosinec 2003]

Starobrno se dostane do jedné z největších světových distribučních sítí piva. Brněnskou značku do svého portfolia zařadí holandská skupina Heineken. Sdělil obchodní a marketingový ředitel společnosti Jiří Imrýšek. "Očekáváme výrazné zvýšení vývozu," tvrdil v souvislosti s krokem manažer. Také předseda Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý se domnívá, že zařazení Starobrna do distribuce Heinekenu Brněnským v exportních aktivitách pomůže. "Holanďané mají mnoho sesterských společností, které mohou být pověřeny, aby brněnské pivo distribuovaly," soudil. "Efekt to ale může mít i opačný, vedení společnosti může dostat příkaz k prodeji dalších značek z portfolia Heinekenu na tuzemském trhu," domníval se Veselý. Firma z moravské metropole patří do nedávno utvořené skupiny Brau Union. Ta vznikla letos na jaře spojením středoevropských aktivit Heinekenu a rakouské BBAG, v níž holandský gigant převzal většinový podíl. Do brněnského pivovaru Rakušané kapitálově vstoupili v roce 1994. Jak naznačují výsledky za poslední dva roky, patří Starobrno k úspěšným členům Brau Union. Loňský zisk před zdaněním ve výši téměř 65 milionů korun je nejlepší za posledních deset let. Pomohlo k němu také spojení s lokálním konkurentem Hostanem. Starobrno si tím meziročně posílilo postavení na trhu jižní Moravy. Export brněnských značek se meziročně rovněž zvýšil - o 28 procent na necelých 41 tisíc hektolitrů. (Euro)


Brand manager roku 2002

[čtvrtek, 20. listopad 2003]

Vítězem třetího ročníku prestižní soutěže Brand manager roku, kterou společně pořádají redakce odborného magazínu Strategie a společnost Euro RSCG New Europe a za podpory České marketingové společnosti se stal člen představenstva a obchodní a marketingový ředitel společnosti STAROBRNO, a.s. pan Ing. Jiří Imrýšek.

Cílem tříkolové soutěže zahrnující přísný výběr přihlášených účastníků na podkladě jejich profesních i odborných výsledků, televizní interview a osobní prezentaci finalistů, je mezi jiným poskytnout marketingovým specialistům příležitost ke sdílení svých poznatků a podpořit tak jejich schopnosti pro budování značek. Vrcholem je ocenění nejlepšího a nejúspěšnějšího marketéra v České republice.

V letošní silné konkurenci bylo nezbytné přesvědčit nejenom jedenáctičlennou odbornou mezinárodní porotu, ale také profesionální publikum, které spolurozhodovalo o pořadí stejným dílem. Z pěti finalistů vysoce ceněné soutěže prokázal vítěz nejlepší schopnosti a profesionální výsledky.

Člen představenstva a obchodní a marketingový ředitel společnosti ing. Jiří Imrýšek, přihlášený v kategorii „Omlazení značky/Znovuzavedení značky na trh“ tak připojil k celé řadě letošních ocenění pivovaru STAROBRNO také svůj osobní titul „Brand manager roku 2002“, který je také potvrzením správné cesty značky Starobrno ve vysoce konkurenčním prostředí pivního trhu. Značka Starobrno, která se stala nejoblíbenější značkou piva v regionu jižní Moravy, tak dokázala, že proces refreshingu značky Starobrno byl úspěšný.


Starobrněnský pivovar se dne 6.září 2003 odpoledne a večer proměnil ve středověké ležení. Na 4000 návštěvníků mohlo vidět dobové tržiště, potulné muzikanty i zbrojnoše ve zbrani. Zlatým hřebem odpoledne bylo vystoupení finalistů tříměsíční soutěže pivovaru Starobrno Klání o Vojvodu - sótěž o milión. Osm z deseti nejúspěšnějších soutěžících, mezi nimiž byly dvě ženy, se utkalo o symbolický titul Starobrněnského vojvody. Ve třech minutách měl každý z nich za úkol přesvědčit publikum ve svém projevu o tom, že právě on je hoden vojvodského titulu. Samotnou volbu provázel svým přednesem kramářské písně herec Jiří Pecha. Publikum svou volbou rozhodlo, že titul bude patřit Petru Stoklasovi z Brna. Starobrněnský vojvoda byl oděn do panovnického roucha, nasadili mu korunu a předali hlavní cenu v podobě koženého glejtu s pečetí symbolicky stvrzující peněžní výhru. Všichni kandidáti byli pasováni na čestné pivní rytíře a každý obdržel rytířský řád v podobě pečeti. Pasování a korunovace se zhostil František Krakeš, generální ředitel a. s. Starobrno, doprovázený markytánkami, rytíři, panoši a trubači. Akci plnou dobré nálady moderoval Petr Rychlý, vystoupily kapely Burma Jones, Helmutova Stříkačka a Anna K. se svou skupinou. Večer byl ukončen ohňostrojem na počest Starobrněnského vojvody. (Rovnost)


Na tuzemský pivní trh vstupuje další velký světový hráč. Nizozemský Heineken totiž v pátek oznámil koupi většinového podílu v rakouské společnosti BBAG, která je vlastníkem brněnského pivovaru Starobrno. Ten je nyní pátým největším pivovarem v Česku s asi pětiprocentním podílem na trhu. Heineken po dokončení transakce v červenci příštího roku, kterou musí schválit antimonopolní úřad, vytvoří spolu s BBAG novou společnost Brau Union AG. Pokud ovládne celou BBAG, zaplatí za to Heineken necelé dvě miliardy eur. Brau Union se stane středoevropským pivovarnickým lídrem, v tuzemsku ale skupina příliš expandovat nechce. "V Česku už zbývá jen málo cílů," uvedl šéf BBAG a budoucí předseda představenstva Brau Union Karl Büche. Asi dvě třetiny českého pivního trhu ovládají prostřednictvím Plzeňského Prazdroje a Pražských pivovarů dvě další obří firmy, jihoafrická SABMiller a belgická Interbrew. Zahraniční značky ale tvoří jen asi jedno procento celkové tuzemské spotřeby.

Podle Bücheho chce nová společnost posílit pozici pivovaru Starobrno především na jihu Moravy. V regionu má Starobrno zhruba čtvrtinový podíl, v samotném Brně pak asi padesátiprocentní. "Na tuto oblast budeme i nadále zaměřeni," dodal Büche. Mluvčí Prazdroje Alexej Bechtin odhaduje, že konkurence hlavně na jižní Moravě se ještě přiostří. "Heineken je náš největší soupeř na Slovensku, máme zkušenosti," řekl Bechtin. Pivovarnická skupina Starobrno zvýšila za loňský rok výrobu na 780 tisíc hektolitrů piva a zažila nejúspěšnější rok ve své historii. Třicet šest tisíc hektolitrů pak společnost vyvezla. Jen v Rakousku se brněnské pivo čepuje zhruba na pěti stech výčepních místech. Export směřoval převážně do zemí Evropské unie, ale i do Spojených států. Heineken už vlastní na Slovensku čtyři pivovary a proto se na tuzemský trh snažil dostat prostřednictvím své vlajkové slovenské značky, piva Zlatý Bažant. Za poslední rok se Nizozemcům díky nabídce levného piva a vybavení pro restaurace podařilo získat část restaurací především v příhraničí, čepuje se také v Brně. Firma Heineken, která o rakouskou společnost bojovala se společnostmi Scottish & Newcastle, SABMiller a Carlsberg, rozšíří po transakci kromě Česka zastoupení také v ostatních zemích střední Evropy. Jedničkou na trhu se tak stane nejen v Rakousku a na Slovensku, ale i v Polsku a Maďarsku. Svoji pozici posílí také v Albánii, Rumunsku, Bulharsku či Makedonii. "Koupě BBAG perfektně zapadá do naší strategie," říká šéf představenstva Heinekenu Anthony Ruys. (iHNed)


«« « Strana 11 z 11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI