Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivní.info

Jemné síto tří nemilosrdných kol. Nejprve první, zahřívací. Následovalo semifinále a nakonec strhující finále. Dva ovocné mixy pivovaru Samson od začátku naplňovaly role favoritů. Přes přísné degustátory došly Grep a Lemon suverénně až mezi elitu a tam podle názoru poroty nestačily pouze na jediného soupeře. I tak si ale z prestižních Slavností piva v Táboře odvezly Samson Mix Grapefruit stříbrnou a Samson Mix Lemon bronzovou pečeť!

Z hlediska účasti pivovarů v odborné degustační soutěži jsou Slavnosti piva v Táboře největší svého druhu v České republice. Odborné degustace jsou přísně anonymní a oficiálně garantované odbornými autoritami. Mezi experty z pivovarů degustovali pivo i doktorandi VŠCHT a jako nezávislí degustátoři se slavností zúčastnili dokonce i sládci z Japonska, Ukrajiny, Ruska a Polska. Ty všechny ovocné mixy z pivovaru Samson přesvědčily o své vynikající chuti a kvalitě.

Od prvních kol proto sbíraly v táborském hotelu Palcát vysoké známky, a ve finále pak předčily všechny soupeře z větších pivovarů. Opět se ukázalo, že vedení pivovaru Samson vyšla sázka na spolupráci s renomovaným rakouským producentem radlerů, který s jihočeským pivem namíchal už čtyři příchutě – ke Grepu a Lemonu přibyly ve druhé půlce minulého roku netradiční Špeck a Černý rybíz.

A hlavně ten prvně jmenovaný s nahořklou grepovou příchutí byl úspěšný už v loňském roce. Ve spotřebitelském testu Mladé fronty Dnes obsadil Samson Mix Grapefruit druhé místo. Redakci Blesku dokonce chutnal nejvíc, stejně jako expertům z Pivní extraligy.

Po loňském úspěchu ochucených piv Samson Mix je naším cílem udržet a přeskočit nastavenou laťku. V plánu je proto mimo jiné i jedna nová a na českém trhu zatím neznámá příchuť,“ přibližuje plány pivovaru jeho obchodní ředitel David Posekaný.

VÝSLEDKY MÍCHANÝCH PIV:

1. Zvíkov Radler

2. Samson Mix Grapefruit

3. Samson Mix Lemon





Investice do piva, aneb pivní akcie

[čtvrtek, 14. únor 2013]



Portfolio značky Zlatopramen se opět rozrůstá – na trh přichází nováček Zlatopramen N•A. Zákazníci se mohou těšit na první lok o stupeň zábavnějšího nealkoholického piva od února 2013.

Uvedení nového produktu Zlatopramen N•A posiluje celorepublikově zavedenou a rostoucí značku. Zlatopramen tak vychází vstříc nejen řidičům, manažerům a sportovcům, ale obecně všem, kteří si chtějí vychutnat lahodnou a osvěžující chuť piva a přitom se plně soustředit na výkon. Tento trend potvrzuje i výzkum agentury Spectra z roku 2012, který uvádí, že nejčastěji pijí nealko vysokoškolsky a středoškolsky vzdělaní muži ve středních letech. Nejvíce nealka se pak vypije v Praze a na Moravě.

Název produktu N◦A je ve světě nejčastěji používanou zkratkou pro nealkoholické pivo – a značka Zlatopramen se tak chce stát pochopitelnější pro cílovou skupinu spotřebitelů a udávat nový trend v nealkoholických pivech. „Chceme se odlišit od konkurence a naše spotřebitele pobavit. Ukážeme, že si člověk může užívat i s nealkoholickým pivem a představíme ho jinak, než by lidé čekali. Produkty uvádíme v moderním a progresivním designu,“ uvedla k nové značce manažerka Lenka Kroupová ze společnosti HEINEKEN, která má Zlatopramen na starosti. Konzumenti se podle ní mohou v únoru a březnu těšit na reklamní vizuály v místech prodeje a též i na internetu a sociálních sítích, nové nealkoholické pivo se představí i v tisku, v červnu pak i v televizi.

Zlatopramen N◦A se vyrábí podle originální receptury z nejkvalitnějších surovin a je charakteristický lahodnou a jemně nahořklou chutí opravdového piva. Prodávat se bude v plechovkách, třetinkových skleněných lahvích, v restauracích pak čepovaný ze sudu. Doporučené prodejní ceny začínají na 10.90,- za 0,33l lahev, plechovku o objemu 0,5l koupíte za 14.90,-.

O stupeň lepší nealkoholické pivo Zlatopramen N◦A se na českém pivním trhu poprvé objevilo v únoru 2013. Nahradilo tak značku Fríí, kterou HEINEKEN svým spotřebitelům nabízel od roku 2010. Zlatopramen N◦A je charakteristický lahodnou a jemně nahořklou chutí opravdového piva. Spotřebitelům tak nabízí variantu k příležitostem, které si chtějí naplno prožít, ale současně chtějí mít pod kontrolou všechny své smysly. Prodává se v půllitrových a třetinkových lahvích, plechovkách a v restauracích i čepovaný ze sudu.



Nejen k Valentýnovi jsme pro Vás připravili první variaci piva stylu ALTBIER vyrobeného v ČR.

ALTBIER – tradiční staroněmecké svrchně kvašené pivo

Variace na jeden z mnoha světových pivních stylů. Altbier, zkráceně Alt je svrchně kvašené pivo vyráběné převážně v Německu v oblasti okolo Düsseldorfu. Alt znamená starý. Toto pivo je svrchně kvašené, ale na rozdíl od většiny svrchně kvašených piv zrálo 3 měsíce při nízkých teplotách okolo 2o C. Barva je tmavší zlatá, pivo je plné chuti s krásným nahořklým charakterem s náznakem oříšků. Při výrobě je použitý především typický chmel Hallertauer Tradition a originální německé kvasnice svrchního kvašení.

Jedná se o silnější poctivou dvanáctku s 12,5 % epm a o síle 5,5 % obj. alk.

Výsledné pivo je exklusivní záležitost, kde díky dlouhodobému zrání v historickém sklepě pivovaru při nízkých teplotách je zvýrazněna především plnost těla a výraznější hořkost. A znalci v tomto pivu můžou objevit i jemný náznak oříšků a závan ovoce.

Jedná se opět o jednorázovou jedinečnou várku speciálu pod značkou CROSS THE WORLD

Pokračujeme v nyní již populární a očekávané tradici výroby piv ze světové studnice pivních stylů, kterou jsme zavedli v roce 2011 a v občasných várkách představujeme na české poměry méně obvyklá piva.

Úspěch těchto piv je velký a do podvědomí tak vstupuje vedle tradiční řady Vyškovských piv i značka CROSS, kterou už znáte ve dvou variantách míchaných limonád s pivem s naším originálním názvem CROSS BEER MIX.

Značka CROSS THE WORLD

Pod touto značkou se objevují piva, která, tak jak český překlad „křížem světem“ naznačuje, postupně vybíráme z klenotnice piv z celého světa a v občasných várkách nabízíme.

První naražení sudu se uskuteční dne 14. 2. 2013 v pivnici Vyškovského pivovaru na svátek svatého Valentýna.

… okoštujte piva a limonády z Vyškovského pivovaru


Velké Popovice, sobota 9. března 2013 (10:00 – 15:00 hodin)

Již počtvrté proběhnou ve velkopopovickém pivovaru tradiční Ladovské vepřové hody. Akce plná dobrého jídla a především piva Velkopopovický Kozel potěší všechny milovníky zabijačkových pochoutek. Součástí programu budou také stánky s ukázkami poctivé práce kovářů, řezníků, řezbářů či výrobců originálních šperků. To vše za hudebního doprovodu a předvedení lidových zvyků. Každou půlhodinu se návštěvníci budou moci vydat na prohlídkovou trasu pivovaru, aby se seznámili s výrobou oblíbeného Velkopopovického Kozla, navštívili sklepy, ve kterých můžou shlédnout největší dřevěný pivovarský sud o objemu 96hl a prošli unikátním tunelem až ke stáčírně s novou expozicí exportu piva Velkopopovický Kozel do celého světa. Návštěvníci se mohou také podívat na místního živého maskota – Kozla Oldu. Přilehlá pivnice Kozlovna bude v provozu celý den.

Vstup na akci je zdarma.


DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice se již tradičně účastnil prestižní degustační soutěže v Táboře. Letošní 23. ročník Reprezentativních pivních slavnostní proběhl 6. února 2013 – 9. února 2013. Strakonický pivovar měl celkem obsazeno svými výrobky šest kategorií. Z Tábora si odvezl zlatou medaili polotmavý ležák Klostermann v kategorii polotmavých ležáků. Do Tábora se sjelo 150 pivovarů z České republiky a zahraniční.

Konkurence byla opravdu velká. Jsem velmi ráda, že polotmavý ležák Klostermann potvrdil své kvality a získal Zlatou pivní pečeť v této prestižní degustační soutěži,“ říká Dagmar Vlková, členka komise a sládek pivovaru.

Reprezentační slavnosti piva a minerálních vod 2013 v Táboře se konaly od 6. do 9. února 2013. Odborné anonymní degustace soutěže o Zlatou pivní pečeť začaly o den dříve. Porotu čekal náročný maratón – do soutěže bylo přihlášeno okolo 550 vzorků piva. Z hlediska účasti pivovarů v odborné degustační soutěži jsou Slavnosti piva v Táboře největší svého druhu v České republice. Odborné degustace jsou přísně anonymní a oficiálně garantované odbornými autoritami. Soutěže piva certifikují světově renomované společnosti TÜV SÜD, Bureau Veritas Czech Republic, 3 EC International a Státní zemědělská a potravinářská inspekce České republiky. Anonymní degustace proběhly od 5. do 8. února v kongresovém sále Jihočeské univerzity v Táboře. Mimo odborníků z pivovarů také degustovali doktorandi VŠCHT, úspěšní studenti Střední průmyslové školy potravinářských technologií z Prahy a Střední ekologické a potravinářské školy z Veselí nad Lužnicí. Jako nezávislí degustátoři se zúčastnili sládci z Japonska, Ukrajiny, Ruska, Polska a také řada našich vynikajících odborníků z oboru pivovarnického. Poprvé se také účastnili degustací pracovníci Výzkumného chmelařského ústavu Žatec.


Na 23. táborských slavnostech piva uspěla Staropramen 11 i Staropramen Nealko

Staropramen 11o a Staropramen Nealko potvrdily své kvality a na 23. reprezentačních slavnostech piva v Táboře získaly ocenění za druhé místo v kategorii nealkoholických piv a třetí místo mezi pivy jedenáctistupňovými. Potvrdilo se, že česká pivní dvojka z centra Prahy vaří kvalitní a dobré pivo i více než 140 let od doby, kdy byl smíchovský pivovar založen.

Uspět na prestižní soutěži, která je z hlediska účasti největší pivní slavností v České republice, je pro smíchovský pivovar velkým úspěchem. I z toho důvodu, že degustace jsou přísně anonymní a garantované odbornými autoritami. Většinou jde o sládky přihlášených pivovarů, odborných degustátorů a studentů odborných vysokých škol.

Druhé místo mezi nealkoholickými pivy jen potvrzuje oblíbenost Staropramenu Nealko. V předchozích letech totiž toto pivo v silně obsazené a stále oblíbenější kategorii dvakrát za sebou zvítězilo. Staropramen Nealko vychází vstříc milovníkům piva, kteří musí usednout za volant, případně si chtějí dát k obědu točené pivo bez alkoholu během pracovního týdne.

Dalším úspěchem pivovaru Staropramen je i třetí místo pro Staropramen 11o, který uspěl v konkurenci více než 30 vzorků. Od běžných světlých jedenáctek se odlišuje především použitím karamelového sladu. Ten se standardně používá hlavně u tmavých ležáků, ve světlých pivech se s ním často nesetkáte. S nápadem na inovovanou recepturu přišel v roce 2010 Jan Špaček, technolog výroby piva ve Staropramenu. Díky karamelovému sladu získalo pivo charakteristickou barvu i plnou chuť.

Ačkoliv Staropramen 11o je pivo poměrně mladé, jeho základ vychází ze zkušeností , které se v pivovaru ležícím prakticky v centru Prahy předávají už od května roku 1871, kdy se na Smíchově slavnostně uvařila první várka piva. Jedenáctka je ale zároveň ukázkou toho, že kvalitní základ je potřeba propojovat s novými nápady. Díky tomu pak můžeme lidem nabídnout zajímavé pivo odpovídající dnešním trendům,“ říká spoluautor receptury tohoto piva Jan Špaček ze Staropramenu .


Piva společnosti Pivovary Lobkowicz získala tři ocenění v prestižní odborné degustační soutěži Zlatá pivní pečeť 2013 – tmavý ležák Merlin, nealkoholické pivo Platan Nealko (obě vyráběná v Pivovaru Protivín) a polotmavý ležák vídeňského typu Kounic (z Pivovaru Uherský Brod) obsadily ve svých kategoriích třetí příčku.

Mám velkou radost, a to nejen za tato ocenění, ale i za pěkné umístění dalších piv skupiny Pivovary Lobkowicz v soutěži. Do finále se dostalo celkem 10 našich piv, což svědčí o vysoké kvalitě naší produkce napříč sortimentem. Chybělo nám tak jen trošku štěstí, aby sbírka našich ocenění byla ještě širší,“ uvedl Michal Voldřich, sládek protivínského pivovaru, který v sobotu 9. února 2013 na slavnostním vyhlášení soutěže všechna tři ocenění převzal.

Anonymní degustace se zúčastnilo 624 piv ze 128 pivovarů z řady zemí, které se mezi sebou utkali ve 24 kategoriích. Jednotlivé vzorky posuzovala odborná porota složená ze sládků přihlášených pivovarů, nezávislých degustátorů i studentů odborných vysokých škol. Garantem soutěže byly renomované kontrolní a certifikační společnosti a také Státní zemědělská a potravinářská inspekce České republiky.

Degustační soutěž Zlatá pivní pečeť 2013 se konala v rámci XXIII. Reprezentačních slavností piva v Táboře, nad kterými převzali záštitu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, prezident Agrární Komory České republiky Jan Veleba, ministr zemědělství Petr Bendl, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a generální ředitel Czech Tourism Rostislav Vondruška.


Ryzí pivo z hor Holba Kvasničák získala nejlepší hodnocení degustátorů v soutěži Zlatá pivní pečeť a patří ji vítězství mezi kvasnicovými pivy. V soutěži bodovala také oblíbená jedenáctka Holba Šerák. Ze soutěže si odváží stříbrnou medaili. Letošní úspěch navazuje na celou řadu předchozích a je potvrzením jedinečnosti piva Holba a jeho stabilně vysoké kvality.

Získaná ocenění potvrzují vysokou kvalitu našeho piva a pro konzumenty je to věrohodný signál, které pivo si vybrat. Těší nás, že jeho jedinečné vlastnosti oceňují nejen odborníci, ale především konzumenti,“ vyjadřuje Vladimír Zíka, výkonný ředitel pivovaru Holba. S tím souvisí i rostoucí poptávka po pivu Holba a rozšíření distribuce původně lokální značky do celé republiky. Oceněný Holba Šerák je vlajkovou lodí pivovaru, jehož roční produkce přesahuje 220 tisíc hl. Je typický nejen svou vyšší hořkostí, ale i řízem, který vzniká přirozeným kvašením na otevřené spilce a pozvolným dozráváním. Dnes je Holba Šerák symbolem Jeseníků a nejoblíbenějším pivem nejen v horách. V sortimentu pivovaru je jako světlé výčepní a také jako speciál se symbolickou stupňovitostí 13,51 stupňů podle výšky nejnavštěvovanějšího vrcholu Jeseníků.

23. ročníku soutěže Zlatá pivní pečeť 2013 se zúčastnilo celkem 110 pivovarů.

V několika kategoriích spolu soutěžilo více než 550 vzorků, mezi nimi také piva z Japonska, Norska, Arménie, Ruska, Belgie, Běloruska, Nizozemska nebo Kazachstánu. Táborské slavnosti jsou podle organizátorů třetím největším pivním festivalem na světě. Významnější akce pořádají pouze v americkém San Diegu nebo v německém Norimberku.






Ležák Litovel Premium zvítězil nejen v příslušné kategorii světlých ležáků, ale stal se šampionem celé soutěže Zlatá pivní pečeť 2013. Svoji jedinečnou chuť a prvotřídní kvalitu obhájil mezi 550 pivy z celého světa. Do Litovle tak putuje „tuplák“ v podobě 2 zlatých medailí pro Litovel Premium, dále zlatá medaile pro nealkoholické pivo Litovel Free a bronz pro Litovel Dark, tmavé výčepní. Celkem čtyři medaile tímto opět zpečetily prvotřídní kvalitu piva Litovel. Jde o mimořádný úspěch značky, kterým pivo z Hané navazuje na desítky získaných ocenění, mezi kterými je také loňské vítězství v degustační soutěži Zlatý pohár Pivex pro Litovel Free nebo titul České pivo 2012 pro Litovel Premium.

Na pivu z Litovle degustátoři vysoce hodnotí nejen jeho chuť, hořkost a výborný říz, ale především celkovou osobitou charakteristiku. Tu ovlivňují domácí suroviny stejně jako tradiční výroba piva a orientace na kvalitu.

„U nás se medaile staly takřka tradicí, která samozřejmě zavazuje. Letos pivovar slaví 120 let a po celou tuto dobu se držíme klasické výroby piva, řemesla, které má na Hané staleté kořeny. U nás například nikdy neuvidíte, že pivo ředíme vodou nebo že na něj spěcháme. Dostává vždy správný čas k dozrávání i kvašení a to v pivu dokážete vnímat. Ovlivňuje to i jeho pitelnost, která se z řady piv v posledních letech vytratila,“ říká zkušený pivovarník a sládek pivovaru Litovel Petr Kostelecký.

Úspěch piva Litovel Premium je o to cennější, že jde o vítězství v celé soutěži. Ležáky jsou chloubou každého pivovaru a prestižní záležitostí také co do konzumace. Naopak nealkoholické pivo je dnes běžné pití a zdravá alternativa všem slazeným nápojům. Proto se těší vysoké oblíbenosti v souvislosti s měnícím se životním stylem. "Nealko pivo u nás vzniká technologií zkráceného kvašení. Ta omezuje vznik alkoholu na minimum, takže se v těle odbourává ihned po napití," říká sládek a poukazuje na nutnost potlačení mladinové příchuti nealko piva a vyladění chuťových vlastností. Litovel Free je oblíbený i proto, že dnes je jeho chuť velmi blízká běžnému pivu.

23. ročníku soutěže Zlatá pivní pečeť 2013 se zúčastnilo celkem 110 pivovarů.

V několika kategoriích spolu soutěžilo více než 550 vzorků, mezi nimi také piva z Japonska, Norska, Arménie, Ruska, Belgie, Běloruska, Nizozemska nebo Kazachstánu. Táborské slavnosti jsou podle organizátorů třetím největším pivním festivalem na světě. Významnější akce pořádají pouze v americkém San Diegu nebo v německém Norimberku. Pivo Litovel si z této soutěže za posledních dvanáct let odvezlo už 33 medailí.


«« « Strana 290 z 405 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI