Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Dění v pivovarech

Pivovary


Pivní.info

Zřídkakdy se stává, aby v jedné kategorii degustační soutěže obsadila první a druhé místo jediná značka piva. BERNARD to dokázal!

V kategorii nealko piv na soutěži Dočesná v Žatci zvítězil BERNARD s čistou hlavou a jeho mladší polotmavý bratr BERNARD s čistou hlavou jantarový skončil hned za ním, obsadil skvělé druhé místo.

Potěšilo nás, že jantarová barva polotmavého nealko piva, která jindy pro svoji odlišnost na soutěžích znamená STOP v hodnocení profesionálních degustátorů, tentokrát nebyla důvodem k diskvalifikaci,“ hodnotí majitel pivovaru Stanislav Bernard a dodává: „Získat první a druhé místo v jedné kategorii degustační soutěže je asi světová rarita! Považujeme to za potvrzení výjimečné kvality našeho nepasterizovaného nealko piva. Jistě nám pomohlo, že hodnocení prováděla odborná, ale i porota z řad návštěvníků.

Úspěch nepasterizovaného piva BERNARD byl podtržen ziskem druhého místa v kategorii světlých ležáků a v kategorii polotmavých ležáků získal BERNARD jantarový ležák s přísadou jemných kulturních kvasinek třetí místo.

Prestižní degustační soutěž pořádal Chmelařský institut v Žatci při 51. ročníku Dočesné. „Soutěží se v 11 různých kategoriích a objektivita soutěže je zajištěna anonymitou vzorků, dvoukolovým a tříkolovým systémem soutěže,“ vysvětluje hlavní organizátor degustační soutěže Petr Svoboda z Chmelařského institutu a připomíná: „Soutěž byla velice přísná. Zúčastnilo se 28 pivovarů, které zaslaly 158 vzorků piva. Kvalitu vzorků hodnotilo 149 degustátorů po dva dny.

Zdroj: Tisková zpráva pivovaru Bernard


Tmavý ležák Budweiser Budvar získal další ocenění. V rámci odborné degustace piv při žatecké Dočesné 2008 se umístil na druhém místě v kategorii „Ležák tmavý“. Odborná degustace při Dočesné patří rozsahem a významem mezi pět nejdůležitějších degustací piva v ČR.

V letošním roce bylo při Dočesné hodnoceno celkem 158 vzorků piva v 11 kategoriích, které do soutěže přihlásilo 28 pivovarů. Hodnocení bylo dvoukolové. Soutěž organizoval Chmelařský institut.

„Náš tmavý ležák zopakoval druhé místo, které na Dočesné získal i loni. Do sbírky jeho ocenění tak přibyla již sedmá medaile a my si toho velmi vážíme. Cenné je pro nás i to, že se soutěž konala přímo v geografickém centru oblasti, odkud pochází jedna ze základních ingrediencí tohoto piva – tedy žatecký chmel,“ komentoval ocenění Petr Samec, PR manažer Budějovického Budvaru.

V loňském roce vystavil pivovar 29 616 hl tmavého ležáku, což je ve srovnání s rokem 2006 téměř o 42 procent více. Na tuzemském trhu se jeho prodej loni zvýšil o 7,1 procenta. Export byl v roce 2007 o 80,1 procenta vyšší než v roce 2006.

Hlavní exportním trhem bylo Rusko, kde se loni prodalo přes 6 000 hl tmavého Budvaru, to je meziročně o 66,2 procenta více. Mezi další významné odběratele patří Velká Británie, Německo, Finsko a Slovensko. Tmavý ležák Budweiser Budvar se loni vyvážel do 18 států. Nejvzdálenější je Vietnam.

Tmavý ležák Budweiser Budvar je vyroben stejným postupem jako světlý ležák, za použití hlávkového žateckého chmele a vody ze 300 metrů hlubokých artéských studní. Rozdílem je použití celkem čtyř druhů ječných sladů: českého, mnichovského, karamelového a praženého.

Na rozdíl od většiny ostatních tmavých piv na českém trhu v jeho chuti nepřevažuje sladkost – chuť je jemně hořká a karamelová. Má výrazně tmavou barvu, velmi hustou a trvanlivou pěnu a vůni po praženém sladu.

Zdroj: Euro.cz | Autor: Lukáš Petřík


The Times: V Liberci vaří dobré pivo

[čtvrtek, 11. září 2008]

Proslulý britský list The Times doporučuje svým čtenářů, aby navštívili Liberec a především místní pivovar Vendelín.

Timesy zařadily malý pivovar a jeho pivo Vendelín na čtvrté místo nejlepších piv v Česku. „Výsledný elixír na začátku voní po meruňkách, je extrémně málo nasycený a cukernatý, na konci chutná po ovoci,“ tvrdí o Vendelínovi autor článku v The Times, kterým je Ewan Rail, autor knihy Good Beer Guide Prague And Czech Republic.

Vendelín Krkoška, majitel minipivovaru Vendelín, říká, že anglické doporučení se musí brát s rezervou. „Tady u nás je 121 pivovarů a všichni děláme dobré pivo. V Anglii to tak není a oni jsou proto z našeho piva hned vyplašení,“ říká Krkoška. Potvrdil ale, že jeho pivo je v zahraničí hodně známé. „Jezdí k nám hodně lidí z USA i Anglie.

Pivo Vendelín, i když pod jiným názvem, mají i v Hondurasu. Vendelín Krkoška totiž pro tamní pivovar, budovaný podle vzoru toho libereckého, připravil technologii a zacvičil tu sládka. „Mají dobré pivo, běží jim to tam dobře,“ pochvaluje si. „O našem pivu ale moc nevědí. Oni nevědí, kde je Česko, natož Liberec.

Zdroj: MF Dnes.cz


Anglický průvodce chválí packé pivo

[čtvrtek, 11. září 2008]

Mezi deset nejlepších pivních výletů v průvodci Good Beer Guide Prague and the Czech Republic se dostal i pivovar Nová Paka. Prestižní londýnský internetový deník Times On Line vloni uveřejnil o průvodci článek a novopacký pivovar tam zabodoval pivem s příchutí marihuany.

Praha je sice Mekkou pivařů, ale pokud chcete ochutnat i velmi zajímavá piva, musíte vyrazit ven z hlavního města,“ píše britský deník. Autor popisuje, že v zemi, kde se vypije nejvíc piva na hlavu, je plno pivovarů, které vaří dobrá piva. Je to dobrá varianta pro ty, kteří se nechtějí tlačit v davu v oblíbených pražských hospodách. Doporučuje pivní výlety, které ani nepřijdou moc draho. Vždyť pivo je v Česku někde levnější než voda, argumentuje. Mezi desítkou vybraných pivovarů je i Nová Paka. Autor připomíná, že pivovar byl založen nad místním rybníkem v roce 1872. Poslední dva roky své prostory rekonstruoval a návštěvníkům nabízí posezení v restauraci přímo na varně. Pivaře láká na pivo ochucené konopným extraktem, které voní po marihuaně. „Cesta z Prahy do Nové Paky vám zabere jen dvě hodiny,“ píše v průvodci.

Zástupci pivovaru potvrzují, že poslední dva roky intenzivně podporují takzvanou pivní turistiku. „Exkurze jsme pořádali už dříve, ale poslední roky se jim více věnujeme, a to i díky nově zbudované restauraci. A zájem neustále roste,“ říká marketingová manažerka Pavlína Krejčová. Pivovar oslovil cestovní kanceláře, které do pivovaru vozí turisty.

Pravidelně k nám přijíždějí němečtí turisté z Harrachova nebo z Lázní Bělohradu. Ale samozřejmě také domácí návštěvníci. Při exkurzi projdou všemi provozy pivovaru, ve sklepě ochutnají pivo přímo z ležáckého tanku a návštěvu završí v restauraci na varně. Tam jsou připraveny dva druhy piv, které ochutnávají. V naší prodejně si pak mohou koupit kompletní sortiment,“ říká Krejčová.

Novopacký pivovar vaří sedm druhů světlých i tmavých piv a mimo jiné také Hemp Valley Beer, které tak vychvaluje anglický průvodce. Je to ochucené pivo s konopným extraktem z rostlin rostoucích v horských údolích Švýcarska.

Zdroj: MF Dnes.cz


Radegast Den

[čtvrtek, 11. září 2008]

Šestý ročník oslavy značky Radegast proběhne tradičně takřka v celých Nošovicích na několika scénách. Návštěvníci těchto nejen pivních slavností si užijí recesi, zdravý pohyb i špičkové hudební zážitky. Celý letošní ročník se ponese v hokejovém duchu.

Hlavními hudebními hvězdami Radegast Dne budou Michal Hrůza, Děda Mládek Illegal Band, Yoyo Band, Žlutý Pes a mnozí další, například ti nejlepší ze soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň 2008. Těšit se ale můžete i na dixieland nebo cimbálovku. Hudební program moderují televizní sabotážníci Tobi a Vladimír.

Na domácí akci značky Radegast nemůže chybět kompletní Radegast městečko zábavy, ve kterém se můžete připravit na náročnou hokejovou sezónu. Vyzkoušet můžete novinky i ověřené atrakce, využít můžete také netradiční dopravní prostředky jako vozítka Segway nebo vznášedla!

A jelikož je hlavním tématem letošního Radegast Dne hokej, čeká vás zde netradiční letní stadion s kluzištěm pod širým nebem. Můžete si zabruslit (půjčovna bruslí bude k dispozici) nebo sledovat profíky v akci, ale taky předvést vlastní sportovní nadání v řadě hokejových soutěží o ceny. Dění na hokejové ploše bude navíc komentovat legenda televizních přenosů Karol Polák!

Radegast Den ale není jen našlapaný celodenní program a zábava, ale také kvalitní pivo. Stejně jako každý rok se můžete těšit na speciální kvasnicový ležák uvařený pouze a jen u příležitosti nošovického svátku. Připravena je i prohlídka pivovaru Radegast.

Do Nošovic vás dopraví autobusy i historický vlak. Vstup je tradičně zdarma.

Zdroj: Radegast.cz


Štamgasti: Prodej, či konec?

[středa, 10. září 2008]

V náchodských hospodách, kde se točí tamní pivo Primátor, se mluví o strachu pivovarníků o práci, o patriotech i o tom, kdo na případném prodeji jednoho ze dvou městských pivovarů v Česku nejvíc vydělá.

Kdyby náchodský starosta a další představitelé města zašli do tamních hospod, slyšeli by, co si denní konzumenti náchodského piva myslí o zastupitelské přenici zda prodat nebo neprodat městský pivovar.

Tam, kde pivo Primátor točí, málokdo ze štamgastů na záměr prodeje pivovaru slyší. Na pondělním jednání zastupitelů v náchodském divadle to však znát nebylo, další bitvě o pivovar přihlíželo jen pár lidí. Štamgastů z místních hospod mezi nimi bylo minimum.

Prodat pivovar je prý hloupost

Přesto třeba Vratislav Martínek, který chodívá do bufetu na náchodském náměstí, dobře ví, jak se to s prodejem pivovaru má. „Poslouchal jsem ráno rádio, vím, že to zastupitelé odročili na dvacátého října,“ hlásí muž, který v pivovaru v osmdesátých letech pracoval. „Dělal tam i můj táta, děda a bratr. Proč to chtějí prodat pod nějaké Svijany? Je to naše pivo, tak ať naše zůstane! Smrdí to podvodem,“ zlobí se Martínek.

Muž, který vedle u vysokého pultu také popíjí Primátora, nahlas medituje, že někdo na radnici může mít z případného prodeje něco bokem. „Ten, kdo prodej navrhuje, mohl klidně dostat pár tisícovek do kapsy a možná i nějaký ten milionek,“ říká muž, který ale nechce sdělit své jméno.

Do bufetu vchází muž, který dřív pracoval jako hostinský. „Prodat pivovar je kravina, a kdo ho chce prodat, je trouba,“ odpoví stručně a mizí v jídelně vzadu.

Taky Martínek přiostří: „Na radnici jsou prostě exoti. Co je dobré, to chtějí prodat,“ tvrdí a po poznámce, že nový silný majitel by mohl pivo Primátor s patřičnou reklamou prodávat do všech koutů republiky, trumfuje: „Možná. Třeba by se ho víc vyrábělo, ale taky by ho určitě pěkně zdražili!

Primátora považuje po Plzni a Budvaru za nejlepší pivo v Česku.

Muži u vedlejšího stolu se nezdá ani cena, za kterou by se měl pivovar prodávat: „Co je to dnes sto šedesát pět milionů? Za milion nepostavíte ani malý barák! A moderní pivovar, jako je ten náchodský, za sto šedesát melounů už vůbec ne.

Kamarádi v pivovaru se bojí, že přijdou o práci

V náchodské restauraci Sport nečepují nic jiného než Primátora. Přestože je teprve dopoledne, hospoda je nabitá a Oldřich Ducháček, který má na sobě i tričko se značkou oblíbeného náchodského piva, se obává, že v případě prodeje pivovar možná dlouho nepřežije.

Je možné, že pak skončí a rozeberou ho. Pracují tam moji kamarádi a ti se dnes docela bojí, že v případě prodeje přijdou o práci. Tak malý pivovar, jako je náchodský, přežít nemusí,“ míní Ducháček.

Petr Vašátko upozorňuje, že nikdo z radnice zatím pořádně neřekl, jak radní naloží s částkou, kterou město za pivovar získá.

Ducháček nedá na náchodské pivo dopustit a Primátora si dá v hospodě vždycky rád: „Je to ale pivo patriotů, stejně jako Krakonoš. Když si v Trutnově objednám Primátora, dívají se na mně divně.“ Oba ale uznávají, že náchodské pivo se dnes točí hlavně v Náchodě a okolí, a lahvové se prodává v supermarketech. „Nikdo neví, co by se stalo, kdyby se pivovar prodal. Možná by pak bylo vidět v hospodách víc, ale to je ve hvězdách,“ uvažuje Vašátko.

Dění kolem pivovaru je zajímá, mají podezření, že na prodeji může někdo vydělat. „Víme, že se to odložilo. Zajímalo by nás, kdo ten prodej spaktoval a kolik za to vzal,“ shodují se.

Ani Číšnici restaurace Sport se zvažovaný prodej pivovaru nelíbí: „Podle mě by měl zůstat městský. Ale na řeči nemám čas, máme tady totiž velkou výtoč.

Lubomír Mikos při odchodu z restaurace prohodí, že nápad prodat pivovar je špatný: „Je to náchodské zlato. Pivovar vydělává městu peníze.“ Po poznámce, že podle starosty pivovar nepřináší městu ani korunu, že všechno zůstává v pivovaru, se jen pochybovačně usměje: „Kecaj.

Mlékárna taky nepřežila V náchodské restauraci

U stříbrného potoka si Karel Polák dává skleničku vodky a zapíjí ji Primátorem.

Mně se k tomu těžko vyjadřuje, ale chlapi v hospodě říkají, že by se pivovar prodávat neměl. Já mám zase strach, že ten pivovar skončí. Byla tady fajn mlékárna a už není. Může to tak dopadnout i s pivovarem,“ míní Polák.

Provozovatel restaurace Jiří Maryška krčí rameny, neví, co prý si má o prodeji pivovaru myslet: „Nový majitel může to pivo zviditelnit po celé republice, nebo naopak pivovar přivést na buben. To by ale místní moc nadšeni nebyli.“ Ani v hospodě U Stříbrného potoka nic jiného než Primátora netočí.

Zdroj: MF Dnes.cz | Autor: Petr Broulík


Hrabalovské slavnosti piva v Chodovaru

[středa, 10. září 2008]

Všechny příznivce dobré zábavy a milovníky zlatavého moku přivítal v sobotu 23. srpna Rodinný pivovar Chodovar v Chodové Plané na Tachovsku. Právě v jeho rozlehlém areálu se předposlední srpnový víkend uskutečnily každoroční tradiční slavnosti piva, tentokrát s podtitulem "Za paní sládkovou na pivovarský komín balónem".

Bohatý celodenní program slavností, které se opět nesly v duchu první republiky a hrabalovských Postřižin, zahájily už v deset hodin dopoledne netradiční prohlídky pivovaru. Během nich se návštěvníci mohli detailně seznámit nejen s chodem téměř celého pivovaru, ale do každodenního života pivovarské chasy je vtáhly i hrané humorné scénky, které si pro ně připravili tachovští Komedyjanti.

Postřižiny Bohumila Hrabala zpracovalo už mnoho divadelních souborů, jejich zatím poslední nastudování však nemá obdoby. Zcela určitě k tomu přispěly i originální kulisy. Ať už se hrané scénky odehrávaly na pivovarském dvoře nebo v historické varně, dokázal známý příběh paní sládkové, jejího manžela a hlučného strýce Pepina pokaždé zaujmout.

Naprostým vrcholem a logickým zakončením přibližně půlhodinové prohlídky jinak nepřístupných zákoutí pivovaru Chodovar se stala návštěva unikátních sklepů. Ty jsou vybudovány ve skalním masivu přímo pod pivovarskými budovami. Teplota se v nich pohybuje mezi nulou a pěti stupni Celsia a návštěvníci v nich mohli přímo z ležáckých sudů ochutnat kvasnicové pivo.

Zbývající část dopoledního programu chodovarských pivních slavností se odehrávala na prostranství před zcela novou, na jaře letošního roku otevřenou restaurací Stará sladovna. V minulosti, po dokončení nové sladovny, sloužil objekt té staré nejprve jako konírna a po válce jako kravín. Rekonstrukcí historické budovy se kapacita restauračních zařízení Chodovaru zvýšila na zhruba osm set lidí a patří k největším v Čechách. Hosty sem táhne i 1. Beerrarium na světě, které má pivo ukázat trochu jinak, než je běžný spotřebitel zvyklý. Beerrarium je místem, kde je zákazník pivem doslova obklopen a jeho milovníci se tu tímto nápojem mohou doslova kochat. Ve Staré sladovně by si lidé v budoucnu mohli dokonce zkusit uvařit i vlastní pivo, samozřejmě pod dohledem zkušeného sládka.

Tolik očekávaný odpolední program se odehrával v přilehlé pivovarské zahradě. Před zcela zaplněnou arénou stíněnou letitými stromy zahájil spolu s moderátorem ty pravé slavnosti piva prezident Rodinného pivovaru Chodovar Jiří Plevka starší. Rod Plevkových se v pivovarnictví pohybuje už třetí generaci a pivovar v Chodové Plané prakticky zachránil. Jednomu z nejstarších pivovarů v Čechách, který byl tehdy součástí Plzeňského Prazdroje, hrozila na počátku 90. let likvidace. Otec a synové Plevkovi ho zprivatizovali a pustili se do jeho obnovy.

Chodovar je skutečně rodinným pivovarem, který se soustřeďuje zejména na regionální trh. V malém množství ale vyváží své tradičními postupy vyráběné produkty i do zahraničí. Nedávno dokonce získal certifikát Evropské unie, že může používat chráněné zeměpisné označení Chodské pivo.

Jako první před publikum předstoupili Plzeňští heligonkáři. Během dvanáctihodinového hudebně zábavného programu se na podiu ještě představily skupiny Chodovarka, Argema, Desperados a muž mnoha profesí František Ringo Čech. Přestávky mezi hudebními bloky vyplnilo vyhlášení vítěze v pití piva na čas, Pivní rytíř Chodovaru 2008, nebo losování tomboly. Duševní potravu po celou dobu skvěle doplňovaly kulinářské laskominy, které ke skutečným pivním slavnostem vždy neodmyslitelně patří.

Přímo v pivovarské zahradě si návštěvníci mohli pochutnat nejen na místním moku, ale také na originálních specialitách mistrů místní kuchyně. Bohatý celodenní program letošních slavností piva Chodovar vyvrcholil kolem třiadvacáté hodiny slavnostním ohňostrojem.

Zdroj: Televizní studio Mariánské lázně


Ocenění Švédsko

[úterý, 9. září 2008]

První ročník mezinárodního pivního festivalu, určeného zejména pro hoteliéry a restauratéry, s názvem Gothenburg Beer Festival 2008 se konal ve Švédsku dne 13.06.2008. Zúčastnily se ho pivovary ze zemí jako je Německo, Estonsko, Litva a své zástupce měla kromě dalších i Česká republika. Z tuzemských pivovarů měli své zastoupení Holba, Bernard a pardubický Pernštejn, který získal se svým speciálním pivem Porter 19° první místo v kategorii tmavá silná piva. Porotu zaujal zejména svou plnou, nasládlou a nezaměnitelnou chutí, kterou ocenili zejména provozovatelé restauračních zařízení v hostující zemi tohoto dvoudenního festivalu. Dále se soutěžilo v kategoriích světlý a tmavý ležák a světlé lehčí (anglické) pivo. Porotci mohli vybírat z 93. vzorků. Pořadatelé tohoto festivalu mají smělé plány i do budoucích let, tudíž se můžeme těšit na jistě atraktivní další ročníky. Podrobnosti o festivalu najdete na : www.beerfestival.se

Zdroj: Pernštejn.cz


Porter - připravovaná změna obalu

[úterý, 9. září 2008]

Tmavé speciální pivo Porter se bude stáčet do nevratných lahví 0,33 l. Připravujeme balení 24 x 0,33 l v kartonu s odtrhávací horní částí, dále pak multipack po 7 lahvích, dárkové balení 5 lahví a sklenička a trojpack. Uvedení na trh se předpokládá v říjnu s cílem zalistování do většiny řetězců.

Foto

Zdroj: Pernštejn.cz


Jedním z hlavních partnerů hokejové extraligy bude v nadcházejí sezoně i Budějovický Budvar, n.p.. Lední hokej je pro pivovar klíčovým sportem, který hraje velkou roli v komunikaci značky Budweiser Budvar již od roku 2003. Budweiser Budvar bude tak i letos provázet fanoušky při zápasech jejich oblíbených týmů v Extralize Ledního Hokeje i při zápasech českého národního hokejového týmu. Značka Budweiser Budvar bude i letos „Oficiálním pivem hokejové extraligy“ a „Oficiálním pivem českého hokeje“.

Partnerství s českým hokejem je jedním z našich důležitých marketingových projektů. Umožňuje nám budovat image značky Budweiser Budvar ve spojení s jedním z nejoblíbenějších českých sportů,“ říká Tomáš Chalupský, brand manager značky Budweiser Budvar. „Návštěva hokejového utkání se stává společenskou událostí. Diváci dnes mohou prožívat vzrušení, napětí a radost v komfortním prostředí, které je příjemné pro celou rodinu. Fanouškům nabízí hokejové utkání velmi atraktivní způsob trávení volného času a naše pivo u toho samozřejmě nesmí chybět,“ dodává Petr Samec, PR manažer Budějovického Budvaru.

Kromě přítomnosti piva přímo na hokejových stadionech plánuje Budějovický Budvar pro nadcházející sezónu řadu dalších marketingových aktivit spojených s hokejem. Jde hlavně o akční hokejové multipacky, speciální hokejové restaurace Budvar Arény a s nimi úzce související Budvar Cup ve stolním hokeji, který vyvrcholí velkým celostátním turnajem. Budvar Arény jsou originálně upravené prostory ve vybraných restauracích v celé České republice. V každé Budvar Aréně je umístěn stůl pro stolní hokej, podlaha pod hokejovým stolem připomíná ledovou plochu a atmosféru dokresluje i stylová výzdoba na stěnách. Budvar Arény najdete např. v Brně, Českých Budějovicích, Plzni a Praze, ale i v řadě menších měst - Frenštátě pod Radhoštěm, Soběslavi, Třebíči a jinde.

Kromě toho, že budeme pokračovat v aktivitách, které se nám v minulosti osvědčily, chceme spustit zcela nový projekt nazvaný BudvarBaby,“ dodává Tomáš Chalupský. Projekt BudvarBaby (čti „budvar baby“) bude zahájen v listopadu na všech stadionech hokejové extraligy a jeho součástí budou i speciální internetové stránky. Podrobnosti k projektu BudvarBaby budou zveřejněny koncem října.

Zdroj: Tisková zpráva Budějovického Budvaru


Čerstvá nabídka z Ruska přinutila náchodské zastupitele znovu odložit prodej Pivovaru Náchod. Kromě firmy Russian tradition je ve hře nabídka ze Slovenska. Pivovar chce i Liberecký investiční fond.

Zastupitelstvo města Náchoda znovu odložilo snahu prodat svůj pivovar Primátor, ve kterém vlastní 100 procent akcií. Po neúspěšném jednání z června, kdy zastupitelé odmítli jeho prodej Libereckému investičnímu fondu (LIF) za 135 milionů, přišla podle informací serveru iHNed.cz o 30 milionů lepší nabídka od ruské firmy Russian Tradition. Další tři nabídky se pohybují okolo 150 milionů korun.

Zastupitelé na konci června nesouhlasili s prodejem Pivovaru Náchod, protože se jim nabídnutá částka pro firmu s ročními tržbami přes 180 milionů korun zdála málo a nesouhlasili s průběhem jednání. Část zastupitelů pak pivovar prodat nechtěla vůbec. Navíc tehdy přišla další nabídka od pivovaru Holba. Ten ji ale později stáhl.

Nenaplněná dohoda Rady města s LIFem zahrnovala zpětný odkup přístavby hotelu Beránek, která nyní pod pivovar patří, za 45 milionů korun. Za samotný pivovar tak cena činila původně 90 milionů.

V polovině července pak radní rozhodli o druhém pokusu prodeje. Soutěž o pivovar otevřela dalším nabídkám a výzvu zveřejnila na internetových stránkách města. Dřívější odpůrci prvního způsobu prodeje se takovým postupem souhlasili.

"Já jsem měl problém ze začátku, že to bylo nabídnuto jedné společnosti, se kterou se hned uzavřela smlouva, která šla do zastupitelstva," uvedl v červenci pro server iHNed.cz náchodský zastupitel Jiří Maršík (KDU-ČSL). "Dnešní jednání rady bylo korektní," řekl tehdy s tím, že souhlasí se starostou Oldřichem Čtvrtečkou (ODS), že město těžko může udržet pivovar ve stávající konkurenci na trhu piva.

Rusové se třemi variantami

Podle zdroje serveru iHNed.cz přišla kromě Rusů nabídka i ze Slovenska. O pivovar má stále zájem také LIF. Ten je mimo jiné spoluvlastníkem pivovaru ve Svijanech. Rusové navíc přišli s různými variantami. Za 100 procent akcií nabízejí 165 milionů, za 50 procent 75 milionů korun.

Náchodský Primátor měl v srpnu také důvod k oslavě. Britský odborný časopis Beers of the World vyhlásil vítězem druhého ročníku soutěže nejlepší piva světa v jedné ze čtyř hlavních kategorií, kategorii ležáků, pivo značky Primátor Exkluziv 16%. V dílčí kategorii nejlepší tmavý ležák byl pak vyhlášen Primátor Dark a v dílčí kategorii nejlepší vícestupňový ležák Primátor Exkluziv 16%. Pšeničný Weizenbier z Náchoda byl navíc vyhlášen druhým nejlepším v kategorii pšeničných piv.

Zdroj: iHNed.cz | Autor: Miroslav Cvrček


Všichni nositelé příjmení Kozel / Kozlová se tuto neděli podívají do Zoo Praha zdarma. Každý, kdo se u vstupu prokáže občanským průkazem a tuto skutečnost doloží, bude 14. září hostem Velkopopovického Kozla. Kromě volného vstupu do zoologické zahrady dostane drobné dárky od Kozla, všichni návštěvníci starší 18 let se navíc mohou těšit na ochutnávku Velkopopovického Kozla.

Volnou vstupenku mohou Kozlovi jmenovci získat v pokladně u kteréhokoliv ze tří vstupů do areálu Zoo Praha, a to na základě kontroly občanského průkazu. Drobné pozornosti a Kozlí občerstvení pro všechny budou návštěvníkům k dispozici v areálu pražské zoo, hned v prostoru hlavního vchodu.

"Značka Velkopopovický Kozel je partnerem Zoo Praha již od roku 2006. V rámci této podpory je navíc sponzorem spřízněných druhů zvířat chovaných v pražské zoologické zahradě, a sice koz kamerunských a kozorožců kavkazských. Jsme rádi, že jedno z nejoblíbenějších českých piv tak může být partnerem jednoho z nejpopulárnějších míst v Praze a příjemného místa odpočinku," řekl Luděk Baumruk, manažer značky Velkopopovický Kozel.

Pivovar ve Velkých Popovicích je dnes součástí akciové společnosti Plzeňský Prazdroj. Více než 133 let vyrábí oblíbené pivo se symbolem sympatického zvířete v logu a již od roku 1939 má svůj vlastní výběh v pivovaru pro kozla s tradičním jménem Olda, živého maskota pivovaru i značky. Před dvěma lety vybudoval pivovar vedle pivovarnického rybníka další výběh, pro druhého kozla - Oldu II. Kozlové z Popovic se tedy stávají partnery svých příbuzných z pražské zoo, koz kamerunských a kozorožců kavkazských.

"Pražská zoo se v posledních letech dynamicky rozvíjí, mnoho odborníků tvrdí, že je to jedna z nejhezčích zoo v Evropě. S tímto rozvojem souvisí i soustavné zlepšování návštěvnického servisu a gastronomických služeb. Jsme proto velmi rádi, že jsme se mohli spojit s takovým kvalitním partnerem, kterým je Plzeňský Prazdroj, jmenovitě značka Velkopopovický Kozel. Jistě to ocení i mnoho našich návštěvníků!" říká Vít Kahle, tiskový mluvčí Zoo Praha.

Zdroj: Tisková zpráva Plzeňského Prazdroje


Podle starosty Oldřicha Čtvrtečky (ODS) není nutné, aby město vypisovalo na prodej pivovaru standardní výběrové řízení. „Je to normální majetkoprávní úkon,“ říká.

* Jak jste zjišťovali, zda nabízené částky skutečně odpovídají hodnotě pivovaru?

Ta metodika vycházela ze zisků pivovaru v minulých letech, samozřejmě jsme se také poptávali lidí, kteří se v takové problematice orientují.

* Klasické ocenění jste si však udělat nenechali?

Ne. Ty nabídky korespondují se skutečnou hodnotou, nejde přece třeba o oceňování Zentivy, aby bylo nutné jít tak do hloubky.

* Co bude hlavním kritériem při rozhodování o nabídkách?

Je to na zastupitelích, ale myslím, že kromě ceny bude hrát roli také serióznost zájemce a to, jakou zajistí pro pivovar budoucnost. Hlavním cílem je zachování výroby.

* Jak je možné, že se bude jednat i o nabídce společnosti Russian Tradition, kterou jste obdrželi více než měsíc po uzávěrce?

Je to rozhodnutí rady. Jedná se o nejvyšší nabídku, a proto jsme rozhodli o jejím zařazení.

* Co je firma Russian Tradition zač?

Podle našich informací je to velký dovozce piva do Ruska, z Česka vozí třeba Krušovice a jsou zastoupeni jednou pražskou advokátní kanceláří.

* Očekáváte, že se dnes pivovar prodá?

Nevím. Ale vzhledem k tomu, že jsme obdrželi novou nabídku, která převyšuje ty stávající, tak může dojít k odročení, protože zastupitelé si budou chtít prostudovat všechny podklady. Pokud ale prodej úplně padne, tak o něm až do konce volebního období (podzim 2010, pozn. red.) jednat nebudeme.

Zdroj: MF Dnes.cz


Tmavý Rebel opět sbíral ceny

[pondělí, 8. září 2008]

O víkendu 6. a 7. září proběhla v rámci Slavností piva v Žatci degustační soutěž, na které získalo tmavé pivo Rebel z Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod, a. s. první místo, stalo se tak už po třetí v řadě.

„Černé pivo Rebel je v Žatci na prvním místě oceňováno už od roku 2006 a letos tak obhájilo prvenství už po třetí. Žatecká cena znamená pro náš pivovar už osmé ocenění piva Rebel během letošního roku, a to jak ve světlých, tak v tmavých pivech. Stejně jako v minulém roce patří pivo Rebel k nejoceňovanějším pivům České republiky. Právě proto obdržel náš pivovar na základě průběžného celoročního hodnocení kvality piva titul Pivovar roku 2008 v kategorii do sto tisíc hektolitrů,“ uvedl Jiří Hušek, ředitel Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod, a. s.

Pivo Rebel získává podle informací Jiřího Huška v regionu Vysočiny pozici jednoho z nejoblíbenějších piv. Přestože statistiky českého pivovarnictví ukazovaly v prvním pololetí roku 2008 celorepublikový pokles spotřeby sudového piva o více než pět procent, piva Rebel se ale podle informací vedení brodského pivovaru prodalo v restauracích o více než šest procent více v porovnání s loňským rokem. Sudové pivo činí z celkového objemu výroby pivovaru více než šedesát procent. „Převažuje prodej piva Rebel Originál Premium, tedy poctivého českého ležáku, vyrobeného tradiční technologií otevřeného kvašení. Tato tradiční technologie je doménou malých a středních pivovarů a umožňuje efektivně konkurovat značkám velkých pivovarů či tzv. europivům,“ dodává Jiří Hušek.

Na jaře 2008 dokončili v pivovaru jednu z největších investičních akcí v novodobé historii, moderní stáčení linku na sudové pivo včetně výstavby skladovacích prostor. V říjnu plánují dokončení další skladovací haly a v listopadu by měli v Měšťanském pivovaru Havlíčkův Brod, a. s. začít vyrábět po čtyřleté přestávce znovu svůj vlastní slad. „Díky soběstačnosti výroby nejdůležitější suroviny nebudeme závislí na dodávkách od dalších stran, a budeme si moci tak do budoucna lépe řídit kvalitu nakupovaných ječmenů a výrobní proces sladování,“ uzavírá Jiří Hušek.

Zdroj: Vysočina News.cz | Autor: Eva Fruhwirtová


Za podezřelé označili opoziční sociální demokraté okolnosti kolem prodeje náchodského pivovaru. Prodej akcií pivovaru Náchod provází dlouhodobě řada nesrovnalostí a komunikačních bariér.

Foto

"Klub ČSSD byl od počátku celé kauzy proti unáhlenému prodeji městského pivovaru. Zastupitelé nikdy nerozhodli o záměru pivovar prodat," řekl předseda klubu městských zastupitelů ČSSD Jan Birke. Podle něj byly kroky, které v této záležitosti podnikalo vedení města potažmo rada města, chaotické a postrádaly objektivní přístup. Selhaly orgány společnosti, nešťastným způsobem se v celé záležitosti angažoval i samotný management společnosti.

Kvůli netransparentnosti jednání už odstoupil jeden z vážných zájemců - Pivovar Holba. "Tato skutečnost a vstup dalšího zájemce společnosti Russian Tradition je dalším příkladem neschopnosti či neochoty vedení města vytvořit transparentní a rovné podmínky pro všechny zájemce," uvedl předseda kontrolního výboru náchodského zastupitelstva Mirek Brát. Jak dodal, vina za současnou patovou situaci leží tak na jejich bedrech, na nefunkční koalici. Vysoká absence zastupitelů koalice na jednáních městského zastupitelstva znemožňuje vyřešení situace, dodal Brát.

"Jen rozumný přístup opozičních zastupitelů zabránil prodeji pivovaru jediné společnosti. Zdůrazňujeme, že částka nabízená za pivovar tehdy a částka nabízená nyní se liší o plných 25 milionů korun. Nepotvrdily se tak námitky, že prodlužováním jednání se sníží cena společnosti," řekl Brát. Otázku, jaká je skutečná cena městského pivovaru, však může podle něj zodpovědět jen vyhlášení tendru. Zda bude či nebude městský pivovar v Náchodě nakonec prodán, by měli rozhodnout městští zastupitelé na svém zítřejším zasedání.

Zdroj: Regiony24.cz


Pilsner Urquell oslaví 166. narozeniny dvoudenním festivalem

Plakát

Ve dnech 3. a 4. října 2008 proběhne další ročník oslav plzeňského piva. Dvoudenní festival nabídne na dvou pódiích celkem devatenáct kapel nejrůznějších hudebních žánrů. Hudební akci doprovodí kulinářské zážitky vybraných plzeňských hospod v rámci tzv. gastrofestu.

Oslava 166 narozenin piva Pilsner Urquell, pravzoru a ikony všech piv plzeňského typu

Spolupořadatelem akce je Plzeň, kandidát na Evropské město kultury 2015

Festival prezentuje jedinečné plzeňské pivo, špičkovou gastronomii a kvalitní hudbu

Vstup na festival zdarma

"Pilsner Fest je oslavou umění sládků, kteří už 166 let pokračují ve vaření piva Pilsner Urquell. Ležáku, který dal název nejrozšířenější variantě piva na světě, piva plzeňského typu." říká Marek Hlavica, manažer komunikace Plzeňského Prazdroje.

Dva dny, dvě pódia, dvě desítky kapel

Hudební program Pilsner Festu se bude odehrávat na dvou pódiích - na Hudební scéně Pilsner Urquell v areálu pivovaru a Hudební scéně města Plzně na náměstí Republiky.

Pilsner Fest zahájí v pátek 3. října v 16.30 hodin na scéně na náměstí Republiky projekt Different D.I.S.C.O. Poté vystoupí Scissorhands, David Kraus Band a páteční večer vyvrcholí koncertem kapely Kryštof. Komornější scéna v areálu pivovaru v pátek uvede Janu Lotu, soubor Ondřej Pivec Organic Quartet, kapelu Ahmed má hlad a jako pomyslnou třešničku na dortu koncert Bratří Ebenů. V sobotu 4. října festivalové scény rozezní vystoupení Dana Bárty & Illustratophere, Wohnout, Priessnitz nebo žhavé kubánské rytmy Son Caliente.

Celkově zahraje 19 kapel, návštěvníci si budou moci vybrat od rocku přes jazz až k cikánským či kubánským rytmům.

Hudbu doplní gastronomie a jedinečný plzeňský ležák

Návštěvníci Pilsner Festu se budou moci osvěžit prémiovým ležákem Pilsner Urquell i v nefiltrované podobě, čepovat se bude pivní speciál Master polotmavý 13°. Řidiči si budou moci dopřát nejprodávanější nealko pivo v Česku, Radegast Birell. Stejně jako vloni budeme věnovat pozornost také odpovědné konzumaci alkoholu ve spoluprácí s občanským sdružením Sananim, městskou policií a BESIPem. Na náměstí bude umístěn prezentační stan, kde si lidé budou moci nechat změřit množství alkoholu v krvi a získat další informace.

Návštěvníky Pilsner Festu potěší dvoudenní gastrofest, který proběhne ve vyhlášených plzeňských restauracích Spilka, U Salzmannů, Na Parkánu, Uctívaný Velbloud, Švejk Restaurant U Pětatřicátníků, Švejk U Zeleného stromu a Motorest Na Rozcestí. Všechny tyto restaurace budou ve speciálních "gastrostanech" na náměstí Republiky a horním nádvoří pivovaru prezentovat své kulinářské lahůdky. Jedinečné ochutnávkové menu připraví hotel Marriott.

Pivovarské muzeum uvede speciální noční prohlídky, probíhat budou také divadelní představení. Zajímavou příležitostí je možnost vyzkoušet si speciální druh pečení tzv. kynutého obřadního pečiva. Festivalovou atrakci nabídnou také pivovarské sklepy, které ožijí vystoupením bubeníků, kteří rozehrají své rytmy na nástroje vyrobené z dubového dřeva a ležáckých sudů.

Zdroj: Tisková zpráva Plzeňského Prazdroje

Restaurace Plzeň - více o restauracích Pilsner Pubs


Pivovar STEIGER, a.s., Vyhne, podobne ako ostatné slovenské pivovary, zaznamenal trend rastu odbytu plechovkového piva. Balenie piva do plechoviek prežíva medzi zákazníkmi boom, predovšetkým pre jeho praktické prenášanie a konzumáciu v teréne. Slováci si doprajú plechovkové pivo hlavne na dovolenkách. Nosia si ho nielen k moru, ale aj na hory a k jazerám pri domácej rekreácii. Obľuba takto baleného piva rastie napriek jeho mierne vyššej cene oproti fľaškovému baleniu. Spotreba plechovkového piva oproti bežnými mesiacom tradične rastie hlavne v júli a auguste, ale v menšej miere aj v decembri a januári. Výborne sa aj vyváža, pretože v okolitých krajinách, s výnimkou ČR, je plechovkové balenie v oveľa väčšej obľube než na Slovensku. Informoval o tom manažér marketingu pivovaru STEIGER Emil Mihálik.

,,V pivovare STEIGER tvoril predaj plechovkového piva za prvý polrok 2007 1,6% podielu v segmente off trade (plechovky+fľaškové pivo) a v prvom polroku 2008 to bolo už 3,5%, čo je medziročný nárast o 124% ! Celkovo sme za prvých 6 mesiacov roku tohto roku predali štvrť milióna pollitrových plechoviek piva. STEIGER tak patrí medzi pivovary s rastúcim potenciálom predaja piva aj v tomto obale, ktorý si zákazníci našli hlavne z dôvodu jednoduchej manipulácie a stále prijateľnejšej ceny. STEIGER v plechovke je často lacnejší než fľaškové balenie iných pivovarov. K zvýšenému odbytu určite prispela nielen výnimočná chuť piva STEIGER, vyrábaného klasickou metódou, ale aj nová adjustáž plechoviek 10-percentného piva STEIGER. Obal svojim drsnejším povrchom dobre padne do ruky a jeho strieborná farba evokuje dojem chladenia. Z roka na rok sa zmenšujú aj rozdiely v nákladoch na balenie do plechoviek, v porovnaní s fľašami. V roku 2009 predpokladáme opäť rast predaja piva STEIGER v tomto obale, keď prinesieme na trh nové plechovkové balenie 12-percentného piva“, konštatoval E.Mihálik.

Dodal však, že vzhľadom k predanému pivu v plechovkách, sa STEIGRU ako malému pivovaru, neoplatí investovať do vlastnej plniacej linky na tento druh balenia.

Pivovar STEIGER, a.s., Vyhne ešte nemal tak úspešný polrok ovenčený oceneniami, ako v tomto roku. Najprv začiatkom februára 2008 získal v českom Tábore 11-percentný tmavý STEIGER ocenenie bronzová ,,Česká pivná pečať“. Ešte úspešnejšia bola svetlá desiatka, ktorou STEIGER zabodoval začiatkom júna tohto roku na „Slávnostiach piva“ v Českých Budějoviciach na prestížnej súťaži „Pivo Českej republiky“. Jeho 10-percentný svetlý ležiak STEIGER (Classic) získal striebornú medailu, pritom bol ocenený v tejto kategórii ako jediné slovenské pivo. Do tretice rovnako v júni poctili novinári na tohtoročnom Junifeste už spomínaný 10-percentný svetlý ležiak STEIGER druhým miestom v kategórii 10- percentných pív.

Zdroj: Tisková zpráva pivovaru Steiger


Pivo se vařilo a „pitci je odpravovali“ po krčmách. V krčmách bylo veselo a bujno. Zněl tady cimbál a ozývaly se všemožné hlasy. Šenkýři obsluhovali pilně „nedopity“, kteří zpravidla ztráceli nad sebou nadvládu. Zlé bývalo potom zjednat pořádek.

Proto roku 1527 v úterý po sv. Ondřeji, apoštolu božím, usnesli se městští konšelé, že šenk si musí každý šenkýř provozovat sám. Vydali hned předpisy týkající se nedovoleného vysedávání u piva a čepování piva v sobotu či v neděli v čase nešpor. Kdo nařízení porušil, musel pánům konšelům dáti na rathaus jednu kopu grošů českých. Kdo tak neučiní, bude opět potrestán.

Foto

Hradecké pivo patřilo mezi piva výborná a rovnalo se hamburskému, nejlepšímu pivu vůbec v tehdejší době. Pivo se vařilo v obecním pivovaru na radnici. Psal se rok 1527 a nařízení pánů konšelů bylo na světě. Vzpomněl jsem si na ně i jejich zaznamenání dějepiscem Solařem při čtení vyhlášky hradeckého magistrátu o zákazu pití piva z května letošního roku v určených lokalitách města Hradce Králové.

Hospod, hospůdek a výčepů je a bylo v Hradci Králové vždy dostatek, i když roku 1830 se to zdaleka nevyrovná. Jen v prostorách Velkého a Malého náměstí bylo tehdy otevřeno 42 výčepů piva!

Sběratel lidových zvyků, obyčejů a písní, spisovatel Karel Jaromír Erben, zařadil do svého díla „Prostonárodní české písně a říkadla“ téměř stovku pijáckých písní. Z Hradecka je tady pijáckých písní třináct.

„Kamarádi z mokré čtvrti“ byli po celých Čechách, a když se sešli, dávali „sobě nalít poznovu“. Pijácké písně patřily ke každému kraji, ale nebyly dokladem rozvětveného pijáctví. To jenom náš národní buditel a básník Karel Jaromír Erben pečlivě sbíral tyto písně, zaznamenával, srovnával, a tak je uchoval až po naše časy.

Pivo podněcovalo veselí a zpěv „když se tak pivečko pění, písnička daleko není“. Jenom bezmezná láska k pivu může ubezpečit „třebas já byl otrhánek, jen když já mám piva džbánek“. A tuhle pijáckou z Hradecka jistě znáte: „Pijme pivo s bobkem, jezme bedrník. Nebudeme stonat, nebudeme mřít.“ Krásná oslava pijácké nesmrtelnosti.

V pijáckých písních nalezneme také varování. „Kamaráde, nepij, chalupa ti sletí, zabije ti ženu, zabije ti děti. Nechoď tam, nepij ho, toho piva hříšného!“

Ale v dalších pijáckých písních máme i odpověď. „Nepůjdeme domů, nepůjdem, až to všechno vypijem“.

„Kamarádi z mokré čtvrti“ dozpívali, a najisto přidali: „Kdo tě bude, pivo, pít, až já budu v hrobě hnít?“ Tuto starost rychle zahnali výbornou písní z Hradecka:

„Kdybych já věděla, co dělá Matěj,

já bych mu poslala na pivo zlatej,

na pivo zlatej, pěkně kulatej,

aby se nabumbal můj zlatej Matěj!“

Nejsou pijácké písně z Hradecka veselé a hezké? Díky, Karle Jaromíre Erbene!

Zdroj: Hradecký deník | Autor: Jiří Malina | Foto: František Hloušek


v sobotu 13. září 2008 se na náměstí T.G.Masaryka ve Stříbře koná první ročník stříbrských pivních slavností.

Program dne:

13.00 - 13.30 zahájení

13.30 - 14.30 vystoupení stříbrské dechovky ZUŠ + německé dechovky

14.30 - 15.00 soutěže pro dospělé

15.00 - 15.45 WYJOU

15.45 - 16.15 soutěže pro dospělé

16.15 - 17.00 kapela Revolever

17.00 - 17.30 soutěže pro dospělé / nejen starostování trochu jinak

17.30 - 18.30 hudební skupina Pillow Fight

18.30 - 19.00 soutěže pro dospělé

19.00 - 21.00 hudební skupina Semtex

21.00 - 23.59 volná zábava s hudebním doprovodem

24.00 konec akce

Většina pivovarů přislíbily účast jedině v případě, že budou mít pivo. Pamatujete v Nepomuku? Tam se z tohoto důvodu nezúčastnilo několik minipivovarů, mezi nimi i právě ten stříbrský...

Účast přislíbily mj. pivovary Loket, Plzeň Černice, Velichov či Kout na Šumavě, dalších asi 5-6 si není jisto. Uvidíme tedy...

Projekt je spolufinancován EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Změna programu vyhrazena.

1. ročník stříbrských pivních slavností

Pivovar Ostravar ze společnosti Pivovary Staropramen bude brzy vařit nové pivo. Výběr chuti, sílu, název i obal budou přitom vybírat fotbaloví fanoušci. Na dnešní tiskové konferenci to řekl manažer značky Ostravar Pavel Barvík. Podle zástupců pivovaru jde v Česku o ojedinělý projekt. S podobným nápadem před časem přišli například v německé fotbalové lize fanoušci klubu Werder Brémy.

"Hledali jsme dlouho způsob, jak zpestřit nabídku. Došli jsme k tomu, bychom mohli přinést pivní speciál, kteří si lidé vytvoří sami. Rádi bychom dali možnost všem fotbalovým fandům, aby se s námi podíleli na něčem, co v této zemi žádný klub nemá - své pivo, které si sami fanoušci vytvoří," uvedl Barvík.

S projektem Naše fotbalové pivo se budou moci setkat během září fanoušci klubu a milovníci ostravského piva v obchodních centrech a ve vybrané síti hospod v Ostravě, Havířově a Karviné, před stadionem na Bazalech před domácími utkáními či na Havířovských hornických slavnostech, které v Havířově na Karvinsku začínají zítra a potrvají do neděle. Budou pro ně přichystány speciální stánky se dvěma vzorky piv.

"Vzorek A je polotmavý ležák smíchaný ze světlých a tmavých sladů. Má jemně hořkou chuť a plnou chmelovou vůni. Vzorek B je proti tomu tradiční světlý ležák s plnější a lehce nahořklou chutí. Volba je čistě na spotřebitelích, to jak pivo bude vypadat, je na nich," dodal Barvík.

Nový produkt je podle manažera projektu Daniela Farkaše připraven pro fotbalovou sezonu 2008/2009. "V podzimní části se lidé zapojí do tvorby finálního produktu, v jarní části ligy bude uvedení výrobku na trh," uvedl. O názvu nového piva mohou lidé hlasovat také na internetu.

Projekt Naše fotbalové pivo je podle Barvíka vyvrcholením dosavadní spolupráce mezi ostravským pivovarem a klubem Baník Ostrava. Ta trvá od roku 2004 a pro pivovar se tak podle něj otevřela cesta k mladým lidem.

Pivovar Ostravar patří mezi deset největších výrobců piva v Česku. Je součástí společnosti Pivovary Staropramen, která patří do skupiny druhého největšího výrobce piva na světě InBev. Pivovar při výrobě využívá tradiční způsob spodního kvašení. Ve svém portfoliu má zatím značky Ostravar Premium, Ostravar Originál a pivní speciály Ostravar Strong, Velvet a Kelt.

Zdroj: eFotbal.cz


«« « Strana 408 z 512 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512

PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI